“KAYMAKAMIMIZ SAYIN CENGİZ NAYMAN’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI”
 
     24 Kasım 1928 tarihinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 90’ıncı, bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 37. yılına ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.
        Cehaletin kalemini kıran yürekli, fedakar, çalışkan öğretmen arkadaşlarım,
    Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Tüm mesleklerin ana kaynağıdır. Çünkü bu mesleğin malzemesi insandır.
        Kıymetli öğretmenlerim,
       Yavrularımızı önce iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve iyi bir meslek erbabı olarak yetiştirmek, onları fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür olarak yetiştirmek ana gayemiz olmalıdır.
   Öğretmenlerim, sizlerde bilirsiniz ki sevgi olmadan bu mesleğin ideal bir şekilde yapılması mümkün değildir. Kalbimizde öğrencilerimize duyduğumuz sevgi, onların eğitim öğretim bakımından gelişmesini, kişiliklerinin oluşmasını sağlayan en temel şeydir. Kısaca sevgi öğretmenlik mesleğinin özüdür. Öğrencilerimizi sevmeden onlara bir şeyler vermemiz ve güvenli yarınlar inşa etmemiz mümkün değildir.Bu nedenle öğretmen sevgiyle bakmalı, sürekli kendini geliştirmeli, yenilikleri yakından takip etmeli, mesleğinin onurunu ve şerefini her zaman korumalıdır.
   Eğitime yapılacak her yatırım ve sağlanan her desteğin, milletimizin aydınlık geleceğine ve refahına yapılan yatırım olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda tüm imkânlarımızla öğretmen ve öğrencilerimize daha iyi koşullar oluşturmaya çalışıyoruz. Bugün artık Ankara’da Çankaya’da ne varsa Gemerek’te Yeniçubuk’ta da o var. Tek ihtiyacımız çalışmak ve gayret etmektir. Modern ve güçlü Türkiye için hepimize ve değerli öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir.
“Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…”
     Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor sağlık ve mutluluklar diliyorum.
                                                                                                                                                                                Cengiz NAYMAN
                                                                                                                                                                          Gemerek Kaymakamı